Siber Güvenlik Hizmetleri

Kurumunuzun bilişim sistemini oluşturan altyapı ve uygulamaların
güvenliği için denetimler gerçekleştiriyoruz.

Uzmanlar sistem hakkında bilgilendirilir. kurumsal otorite tarafından. Bu senaryoda, güvenlik test ekibi bir otorite tarafından belirlenen noktalara odaklanır. Hem iç hem de dış sistemlerin tüm zayıf noktalarını araştırmanın etkili bir yoludur.

Bu testleri hem siyah hem de beyaz kutu penetrasyon testlerini içeren testler olarak tanımlayabiliriz. Sızma testi farklı makamlarla yapılır.

Testi yapan güvenlik testi ekibiyle hiçbir bilgi paylaşılmaz. Bu tür bir testte, olası hasar / etkiyi ve bir saldırganın hedef sistemlere nasıl erişebileceğini simüle ediyoruz. Güvenlik uzmanları bilgisayar korsanları gibi davranırlar. Hem iç hem de dış sistemlerde darbe analizi için en verimli kalem test türüdür.

Security ile tanışmaya ne dersiniz?

Acele edin ve sınırlı bir süre özgür olun.

HEMEN BAŞVUR
SECURITY

Sıkça Sorulan Sorular

Bir sızma testi sırasında, yüksek vasıflı siber güvenlik uzmanları saldırgan rolünü üstlenir ve bir kuruluşun ağına girmeye çalışır. Tıpkı bir saldırganın yaptığı gibi, ağ üzerinde keşif yapar ve ağda bir zaaf bulmak için güvenlik açıklarından yararlanır. Bu testler gerçek bir bilgisayar korsanı tarafından istismar edilebilecek zayıflıklara işaret eder ve iyileştirme için bir yol haritası sunar.

Şirketinizin faaliyet alanına ve "saldırgan çekiciliğine" bağlı olarak farklılık gösterir. Oldukça hassas faaliyetlerde bulunan şirketler için yılda birkaç kez düzenli olarak pentestlerin yapılması önerilir. Amaç, en son saldırı yöntemini test etmektir.

Daha az hassas faaliyetlerde bulunan şirketler için, her yeni sürüm veya ana özelliklerin eklenmesi sonrası bir pentest gerçekleştirilmesi önerilir.

inventiv, Size neyin test edildiğini, nasıl test edildiğini, hangi zaafiyetlerin bulunduğunu ve bunların nasıl kullanılacağını ,belirten eksiksiz bir rapor denetimi sunar. Raporda ekran görüntüleri, çalınan veri özetleri ve tekrar saldırıları için senaryolar yer alır.

inventiv olarak bir sızma testi sırasında karşılaşabileceğimiz gizli bilgileri kesinlikle sizin şirketiniz dışında bir yer ile paylaşmayız. Bulduğumuz elementler, bulunan güvenlik açığını açıklamak için denetim raporunda yalnızca Anonim(Anonymous) olarak belirtilir. Ayrıca, denetim raporları Inventiv tarafından sadece sınırlı bir süre için saklanır.

Bir Sızma testinin hedefleri, incelediği kapsama göre büyük ölçüde değişiklikler gösterir. Genel olarak, bir sızma testinin amacı, korunan sistemi veya varlıkları, güvenliğini sağlamak için tasarlanmış kontrollerinin etkinliğini doğrulamaktır.

Sızma Testi her zaman projenin hedeflerini raporlamalıdır. Sızma Testi raporları ,kapsamı, gereksinimleri ve sonuçları özetlemelidir.

Güvenlik açığı taramaları, önceden yapılandırılmış tanıma özelliklerini kullandığından, bir sistemin tamamen test edilemeyen yerleri bulunur. Sızma testi, tarayıcıların test yapamayacağı, ciddi güvenlik hataları için kapsama alanı sağlar ve bir kuruluşun güvenlik duruşunu kesinlikle arttırır.

Sızma testi metodolojimiz, müşterilerimiz için veri kaybını, kesinti süresini ve riskleri azaltmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bir güvenlik açığından yararlanmanın sistem için bir risk taşıdığı durumlarda, güvenlik açığını belgeleyeceğiz ve müşterimize rapor edeceğiz . Sistemlerinizi bozacak hiçbir faaliyette bulunmayacağız.

Başarılı bir penetrasyon testi, sorunun tartışılmaz kanıtı ve düzeltmeye öncelik vermek için bir başlangıç noktası kaul edilir. Sızma testi, yüksek yoğunluklu güvenlik açıklarına odaklanır ve false,positive'leri ortadan kaldırır.

Sızma testi süresinin uzunluğu test ile sistemlerin türüne ve sayısına bağlıdır. Normal standartlarda ortalama bir test süresi 1-2 haftadır.

POSVENT
POSVENT'i keşfet!

Üye işyeri ağlarında ödeme almanızı sağlayacak Mobil POS uygulaması

Devam
Parantez Icon
İşlem bazlı müşteri sadakat platformu

Müşterilerinizin markanıza bağlılıklarını arttıracak deneyimler sunar.

Devam